RPM Sondaj Ekipmanları

Öztürk Sondaj

Havalı - Köpüklü ve Sulu Sistem Sondaj Kazımı

Hizmetlerimiz: Su Sondaj işlemi zeminin jeolojik yapısına göre çamur dolaşımıyla rotary sistem veya havalı sistemle, yine jeolojik yapıya uygun tabanca kullanılarak yapılır.

Dalgıç Pompa Satış ve Sondaj Borusu: Dalgıç Pompa, hava ve su geçirmeyecek şekilde sımsıkı kaplanmış, pompa gövdesine bitişik monte motora sahip pompalara verilen genel isimdir. Herhangi bir dış hava basıncına dayanmadan kaldırması dalgıç pompaların avantajıdır.

Mekanik salmastra sistemleriyle akışkanın açık noktadan pompalanması engellenir. Pompa direkt boru, flexible boru veya tesisata bağlı olabilir. Birçok tipi bulunan dalgıç pompaların tek kademeli olanları; drenaj, kanalizasyon, genel endüstri ve çamur basmakta kullanılır. Ayrıca en küçük dalgıçlardan akvaryum pompaları populerdir. Derin sondajlarda ve kuyularda su çıkarmakta alışılmış olan tipler çok kademeli dalgıç pompalardır.

ÖZTÜRK SONDAJ, müşterilerine sondajın derinliğine ve su miktarına göre kuyuya konulması gereken pompa bilgilendirmesi ve satışını sunmaktadır.

Sondaj Bakım ve Geliştirme: Sondajı tamamlanmış kuyudan (eski kuyu) motopomp çıkartılarak arıza, bakım ve testleri, ardından kuyunun temizlik ve geliştirme işlemleri yapılarak kuyunun ilk günkü gibi verimli çalışmasını sağlamaktır. Yaygın olarak kuyu geliştirmesi için basınçlı hava kullanılır.

Hava ile geliştirme uygun geliştirme takımı ile yapılır. Teçhiz borusunun kolon borusu gibi kullanılarak kuyuya sadece hava borusu indirilmesine açık inkişaf, kolon borusu ve hava borusunun beraber indirilmesine kapalı inkişaf diyoruz. Her iki durumda da inkişaf takımının su içerisinde kalan kısmının toplam takım uzunluğuna oranı %60 olmalıdır. Bu durumda randıman alınabilir.

Sondaj bakım, geliştirme işlemi uygun kompresör ile ve kuyudan temiz su alınıncaya kadar devam eder. Gerekirse sondaj köpüğü takviye edilerek kuyu iyice temizlenir. Geliştirme işlemi derinkuyu pompaları ile aşırı pompaj yapılarak da olabilir. Bu yöntem ancak statik su seviyesinin kuyu tabanına yakın olduğu ve havalı inkişafın netice vermediği durumlarda uygulanmalıdır. Anlatılanların dışında, özellikle kireçtaşı gibi formasyonlarda asit, patlayıcı madde ve kimyasal yöntemlerle de Geliştirme işlemi yapılabilmektedir.

Tulumba Kuyuları: Öztürk sondaj olarak artık tulumba kuyularınıda yapmaktayız.

Hakkımızda: Öztürkler Sondaj, firmamız (1983) yılında Konya’nın Altınekin ilçesinde Hüseyin ÖZTÜRK tarafından kurulmuş olup daha sonra oğlu Ekrem ÖZTÜRK’e geçmiştir.Ve daha sonra adı “Öztürk Sondaj”olmuştur. Ekrem ÖZTÜRK kendine doğruluğu ve dürüst bir iş anlayışını ilke edinmiştir. Yaptığımız işler yapacak olduğumuz işlerin garantisidir.30 yıllık tecrübe ile siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktan kıvanç duyuyoruz. Sondaj işlerinizi en iyi şekilde yaparak çalıştığımız her firmaya müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veriyoruz. Hizmet verdiği kurumların memnuniyetine dayalı referanslarından aldığı güçle çalışma yapısını; büyümek, yükselmek ve güven duymak kriterleri üzerinde “Kaliteye Güven” başlığı altında yapılandırmaktadır. Bunun sağladığı avantajla müşterisinin ihtiyaçlarını doğru biçimde tanımlama ve çözüm üretebilme - Gelişime açık ve yenilikçi bir yapıya sahip olma - Hizmetinin temelindeki anafikiri, daha önce hizmet verdiği müşterilerinin iletişim ve ticari bilgilerinden doğru ve evrensel nitelikle olanları özümsemesine dayalı hizmet anlayışı ile desteklemektedir

Vizyonumuz: Hızla gelişen teknolojiyi takip ederek, müşterilerimize kesintisiz en iyi hizmeti vermektir.

Misyonumuz: Garanti, Kalite, Güven, Hizmet yanı sıra, çağdaş bilgi ve son teknolojiyi kullanan, uluslararası standartları ve meslek ahlakını benimseyen, müşteri memnuniyetini önemseyen, sorumluluğunun bilincinde, her zaman öncü ve yenilikçi uygulamaları ile “referans bir işletme” olma özelliğini sürdürmek.

Çalışma S.

Hafta İçi
08:30-18:30
Cumartesi
08:30-18:30
Pazar
-
MENU